Scoliosis Research Society (SRS)
Scoliosis Research Society (SRS)
(Skolyoz Araştırma Derneği Omurga eğriliklerinin eğitim, araştırma ve tedavisine adanmış uluslar arası bir örgüt)
Misyonumuz omurga eğriliği olan tüm hastaların en uygun tedavisini teşvik etmektir
Facebook
A Message from the President
Patient Education

(Hasta eğitimi
Skolyoz ve omurga eğrilikleri ile bilmek istediğiniz herşey
Daha fazla öğrenmek için tıklayınız)

Hoşgeldiniz

Skolyoz Araştırma Derneği tıp doktorları ve ilgili sağlık personelinden oluşmuş, kar amacı gütmeyen meslek örgütüdür. Ana hedefimiz omurga eğrilikleri konusunda araştırmaları desteklemek ve sürekli tıp eğitimi sağlamaktır. 1966 da kurulan Skolyoz Araştırma Derneği dünyada önde gelen omurga dernekleri arasında tanınmıştır. Üyelik kriterlerinin sıkılığı herbir üyenin adanmışlığını garanti eder.

Skolyoz Araştırma Derneği ve misyonumuz hakkında öğrenin
Skolyoz Araştırma Derneğimin amacı omurga eğriliği olan tüm hastalara en uygun tedavisini teşvik etmektir. 1966 da 35 üye ile kurulan Skolyoz Araştırma Derneği 49 ülkeden 1200’e yakın dünyanın önde gelen omurga cerrahları ile araştırmacılar, omurga eğrilikleri araştırma ve tedavisine katılan ortotistler ve doktor yardımcılarından oluşur.

Dernek, dünyanın birçok yerinden omurga cerrahı ve uzmanının güçlü katılımın olduğu yıllık toplantı düzenler. Bu yıllık bilimsel toplantıda, bildiri özeti kaydı akran değerlendirmesinden süzülerek seçilen omurga cerrahisi ve omurga eğriliklerine ait bilimsel sunumlar yapılır. İleri Omurga Teknikleri üzerine Uluslararası toplantı (IMAST) adıyla, gelişen teknoloji ve tekniklere odaklanan ikinci yıllık toplantıda yapılır.

 

Latest News
SRS Meetings

View SRS Meeting Video Archives!


22nd IMAST

July 8-11, 2015
Kuala Lumpur, Malaysia


50th Annual Meeting
& Course

September 30 - October 3, 2015
Minneapolis, Minnesota