MENU
Scoliosis Research Society
SRS: Scoliosis Research Society

Scoliosis Research Society

اختصاص داده شده به مراقبت مطلوب از بیماران مبتلا به بدشکلی ستون فقرات

جراحی ستون فقرات: چیز هایی که باید در نظر داشت

خیلی چیز ها را باید در نظر داشته باشید وقتی تصمیم برای جراحی اسکولیوز دارید. این مقاله پاسخ های سوالات مربوط به مخارج، خطرات و عوارض و نگرانی های نو جوانان که بعد از جراحی چه شکلی خواهند شد را ارایه میدهد.

سوالات معمول موقعیکه جراحی اسکولیوز را در نظر دارید

جراحی کی باید برنامه ریزی شود؟
بیشتر جراحان اسکولیوز موافقت دارند که ندرتا" احتیاج به جراحی اورژانس ویا فوری است. اکثر جراحی ها می توانند برای زمانی که هم برای بیمار و هم برای دکتر مناسب است برنامه ریزی شوند.اگر تصمیم گرفتید که جراحی تان را تا تعطیلات مدرسه ها عقب بیندازید، دکتر شما پیگیری خواهد کرد که انحنا شما ناگهانی پیشرفت نکند مخصوصا" اگر بالای ۵۰ درجه است.

آیا باید الوگرافت برای برای فیوژن من مصرف شود ویا از استخوان خودم برداشت شود؟
در این زمان استخوان خود شما هنوز یک انتخاب عالی است، ولی حالا خیلی از جراحان اسکولیوز بجای ان الوگرافت مصرف میکنند. دلیل این کار این است که در بعضی از بیماران منجر به درد در محل برداشتن اسخوان میشود وممکن استاین درد مدت ها طول بکشد. سایر عوارض مانند خونریزی، تحریک عصب، عفونت، ویا شکستگی استخوان میتواند در موارد نادری اتفاق بیفتد.

Bone is scooped out of the iliac crest to be used as a bone graft.
استخوان از ستیغ استخوان ایلیاک برداشته میشود که بعنوان پیوند استخوانی مصرف شود.

الوگرافت از اهدا کننده فوت شده گرفته می شود. این پیوند قبل از اینکه در بیمار مصرف شود غالبا" از یک مرحله طولانی سترون کردن( استریلیزاسیون ) عبور میکند . استخوان الوگرافت غالبا" با خون مغز استخوان خود بیمار مخلوط می شود که ظرفیت جوش خوردن پیوند بهتر بشود.

به علاوه، جراحان ستون فقرات همچنین فراورده های ساخته شده ( سنتتیک/ ارتیفیشیال ) را برای فیوژن به کار می برند. این فراورده ها می توانند با استخوان خود بیمار و یا با الو- گرافت( استخوان اهدایی) مصرف شوند. انها به صورت یک قالب ( شبکه) عمل میکنند که باعث می شوند استخوان جدید تشکیل و رسیده شود. بعضی از فراورده های ساخته شده موجود، ساخته شدن استخوان جدید را در محل جراحی تحریک می کنند. انها با نام بی ام پی هستند( پروتیین های شکل دهنده استخوان) / ( بون مورفو ژنتیک پروتیین) و جراح شما ممکن ست موقع بحث در مورد جراحی از ان نام ببرد. این بطور وسیعی در چندین سال گذشته در ستون فقرات و دیگر قسمت های استخوانی مصرف شده است.

به کار بردن نوع بخصوصی از پیوند استخوانی به فاکتور های زیادی بستگی دارد، مهمترین انها ترجیح و تجربه جراح است. این بدان معنی است که اگر جراح شما موفقیت خوبی با یک متد یا دسترسی به ان داشته او احتمالا" ان را به شما توصیه خواهد کرد. البته شما و فامیل شما باید در مورد سایر راه های موجود برای خودتان بپرسید و سپس تصمیم بگیرید کدام متد را ترجیح میدهید.

جراحی فیوژن ستون فقرات چقدر هزینه دارد؟
مخارج جراحی برای اسکولیوز وسایر انحنا های ستون فقرات بستگی به فاکتورهای زیادی دارد.، که شامل مخارج بستری بودن در بیمارستان برای چندین روز، نوع اسبابی که داخل بدن گذاشته می شود ( هوک ها، پیچ ها و میله ها)، مواد پیوند استخوانی، دستمزد جراح و هزینه بیهوشی است. همچنین اتفاقات غیر پیش بینی شده که مدت بستری در بیمارستان را افزایش دهند، مخارج کلی را افزایش خواهد داد

مخارج واقعی از منطقه تا منطقه دیگر در ایالات متحده، تا کشوری نسبت به کشور دیگر فرق می کند.

در ایالات متحده، همچنین هزینه ها بسته به نوع پوشش درمانی بیمه شما فرق می کند. خیلی از شرکت ها بیمه هزینه درمانی جراحی، اقامت در بیمارستان و اسباب لازم برای اصلاح ستون فقرات را پوشش می دهند. شما ممکن است پیش پرداخت را بدهکار باشید ویا صورت حساب هزینه هایی را که بیمه پرداخت نکرده، دریافت کنید..

مطمین باشید که قبل از جراحی با بیمه خود تماس بگیرید که در باره پوشش درمانی خودتان وپوشش ان با انها صحبت کنید. با مطب دکتر خودتان، وهمانطور با حسابداری بیمارستان، که مطمین باشید که متوجه همه هزینه های ممکن شده اید.K

اگر چه هزینه واقعی از بیماری به بیمار دیگر فرق میکند، بطور کلی جراحی ستون فقرات برای اسکولیوز یک عمل جراحی گرانی است.

چه تعدادی جراحی ستون فقرات ، جراح من انجام داده است وایا نتایج خوبی داشته است؟
با جراح خود صحبت کنید، زیرا همه جراحان ستون فقرات بیمار اسکولیوزی درمان نمی کنند، مهم است که از جراح خود بپرسید که ایا درمان اسکولیوز بخش مهمی از کار او است. تعداد زیادی مراکز ستون فقرت ناحیه ای وموسسات آموزشی که تخصصی هستند برای درمان نوجوانان با اسکولیوز و سایر کجی های ستون فقرات وجود دارند.

ایا بچه من باید به یک جراح اعصاب مراجعه کند؟
اکثریت وسیعی از جراحی های اسکولیوز وسایر انحنا های ستون فقرات توسط جراحان ستون فقرات ارتوپدی انجام شده اند. ولی در عرض چند سال گذشته بعضی از جراحان اعصاب علاقه خاصی برای درمان نوجوانان با اسکولیوز پیدا کرده اند و دوره تخصصی دیده اند.

انواع خاصی از کجی های ستون فقرات با مشکلات مربوط به طناب نخاعی همراه هستند. اگر بچه شما علایم دیگری همراه با کجی ستون فقرات، شبیه درد، ضعف عضلانی، و یا بی حسی دارد بدین معنی است که اعصاب نخاعی تحت فشار توسط استخوان ویا دیسک قرار دارند. این خیلی نادر است ولی باید بررسی شود. ممکن است از یک جراح اعصاب بخواهیم که همراه با تیم جراحی باشد.